System Zarządzania Środowiskowego wg międzynarodowej normy ISO 14001 jest stosowany przez organizacje, dla których ważny jest nie tylko zysk, ale także sposób prowadzenia działalności w zgodności z wymaganiami prawnymi, zasadami zrównoważonego rozwoju oraz biznesu odpowiedzialnego społecznie. Efektem systemowego podejścia do zarządzania będzie stałe dążenie do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne i poszukiwanie możliwości bardziej efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych.

Aktualne wydanie normy ISO 14001 z 2015 roku zawiera wymagania, które powinny być czytane i interpretowane biorąc pod uwagę kontekst organizacyjny danego przedsiębiorstwa oraz potrzeby i oczekiwania stron zainteresowanych jego funkcjonowaniem.

Na tej podstawie należy zdefiniować, zaprojektować i wdrożyć System Zarządzania Środowiskowego, który będzie zapobiegał powstawaniu zanieczyszczeń oraz umożliwiał osiąganie celów środowiskowych wyznaczanych przez kierownictwo.
Prawidłowe zaprojektowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego pozwoli na stworzenie praktycznych narzędzi i metod do codziennego zarządzania przedsiębiorstwem z uwzględnieniem jego aspektów środowiskowych.

Aby zapoznać się z wymaganiami Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001 zapraszamy na nasze szkolenia.

Po szkoleniu, na indywidualnych zasadach możemy zaoferować wykonanie dedykowanych usług doradczych (również zdalnie) w zakresie:

Zapytania prosimy kierować na adres: szkolenia@iso9001.edu.pl

ISO 14001 - System Zarządzania Środowiskowego